Причини, з яких можуть відмовити у видачі закордонного паспорта

З появою безвізового режиму в країни Європи українці все частіше вдаються до послуг державних паспортних столів чи приватних, туристичних фірм або юридичних компаній. Не беручи до увагу літній період 2017, загалом отримати паспорт в Україні досить просто, якщо знати деякі нюанси. Сьогодні ми допоможемо вам розібратися в тому, які нюанси можуть стати причиною відмови у видачі паспорта. Також ми відповімо на питання: чи можуть в принципі заборонити видачу закордонного паспорта конкретній особі, або це тимчасове явище?

Чому можуть відмовити в оформленні закордонного паспорта

При подачі документів в паспортний стіл або турфірму заявник заповнює анкету, дані якої строго перевіряються співробітниками держорганів в різних структурах. По закінченню цієї процедури може бути винесено рішення про заборону оформлення закордонного паспорта. Про це заявнику повідомляють після перевірки.

• Під час оформлення закордонного паспорта заявника призвали на службу, причому як цивільну, так і військову. Якщо ви зіткнулися з цією проблемою, можна домовитися про відстрочення або пройти весь термін служби.

• Порушення кримінальної справи. У цьому випадку оформлення закордонного паспорта можливо тільки після вирішення питань по справі.

• Відмову в оформленні також можуть отримати особи, які ухиляються від судових зобов’язань. Їм відмовлять в отриманні закордонного паспорта, якщо домовленість між сторонами досягнуто.

• Заявник, який знаходиться під адміністративним дозором, також не зможе отримати документ до моменту, поки не отримає згоди сторін.

• Засуджений заявник, який подає документи в державну службу або приватну компанію.

• Якщо при заповненні анкети були вказані неправдиві дані, співробітники державних органів з’ясують причини зазначення неправдивої інформації і вкажуть на наслідки. Весь процес займає приблизно місяць.

• Заявник перед подачею документів не виконав боргові або договірні зобов’язання. Поширеним прикладом може послужити невиплата аліментів або довгострокового кредиту в банку. Щоб вирішити питання, потрібно виплатити необхідну суму повністю або заставою.

• Заявник хоче виїхати на ПМЖ, але має інформацію державного значення, володіє секретними даними.

Варто зазначити, що причини встановлюються не в приватних компаніях або міграційній службі, а в спеціальному законі України. Якщо у вас виникли сумніви щодо того чи іншого питання, варто заздалегідь отримати консультацію у юриста, менеджера турфірми або співробітника паспортного столу.