Вимоги для фото на документи

Для отримання візи, паспорта або паспотра для виїзду за кордон разом з пакетом документів в необхідно надавати фотографії, або фотографуватися при подачі документів. У цій статті ми ознайомимо вас з основними вимогами до фотографій на документи.

Підготовка до фотографування:
• Особа на фотографії має бути відкритим (волосся не повинні закривати очі)
• Слід відмовитися від світлого одягу, головних уборів, і інших аксесуарів, що затемнюють обличчя, волосся і шию. Головні убори не допускаються за винятком випадків передбачених державними органомі (релігійні звичаї, медичні приписи чи культурні традиції).
• Жінкам рекомендується стриманий макіяж, колір шкіри обличчя повинен бути природним.

Фотозйомка:
На фотографії крупним планом повинні бути зображені голова і верхня частина плечей. Особа має займати 70-80% вертикального розміру знімка (визначається візуально). Вираз обличчя має бути нейтральним, рот закритий. На фотографії повинні бути чітко видно очі; світло не повинно відбиватися в окулярах, лінзи не повинні бути темними. Окуляри з тонованими стеклами не допускаються. По можливості слід відмовитися від великої оправи. Оправа не повинна закривати очі.
Вимоги до фотографій дітей до десяти років дещо м’якше. Вираз обличчя і погляд дитини (немовляти) на фотографії може мати невеликі відхилення від норм. На фотографії дитина повинна бути спокійний, не повинно бути видно спинки стільця, іграшок та інших сторонніх предметів, а так же людей. Дитина повинна дивитися в камеру, вираз обличчя нейтральне, рот закритий.
Для немовлят фотографія по можливості повинна бути зроблена відповідно до вищезазначених вимог. Немовля повинен бути сфотографований у вертикальному положенні (допускається фотографування немовляти, що лежить на білому покривалі). В якості альтернативи дитина може бути сфотографований в сидінні для дитини, але за його головою повинен бути білий фон. Очі дитини повинні бути відкриті, рот закритий, а руки людини, що підтримує його, не повинні бути видні в кадрі.