Ажіотаж навколо біометрики в Україні триває

Незважаючи на те, що сезон відпусток закінчився, державний поліграфічний комбінат «Україна» не встигає виконувати величезну кількість заявок. У багатьох українців «горять» заздалегідь куплені путівки і тури. У представництвах міграційної служби величезні черги з тих, хто подає заяву з проханням на прискорення видачі паспорта. Дата видачі паспорта, яку повідомляють при подачі документів, давно минула, а значить, поїздки багатьох українців під загрозою.

Користувачі соцмереж, які вже просили і отримали біометричний паспорт позачергово, радять прикладати до заяви копію квитка на заплановану поїздку. Чиновники переконують відмовитися: чим більше кількість заявок, тим менше можливостей отримати заповітну біометрику у тих, хто подав заяву. Варто розуміти, що в міграційній службі можуть розглянути обмежену кількість заявок в день. Тим більше коли заяви подають ті українці, які навіть не починали планувати свою подорож.

У міграційній службі підтверджують – просунути когось без черги майже нереально через особливості роботи поліграфічного комбінату. Все це явно суперечить липневим прогнозам.

Нагадаємо, що в кінці липня і на початку серпня поточного року представники Поліграфкомбінату «Україна» і Міграційної служби спрогнозували істотне зниження кількості бажаючих отримати біометрику. Однак ситуація практично не змінилася. До сих пір неможливо отримати біометрику в обіцяний термін.

За словами юристів, якщо ви не отримали паспорт, а набутий тур «згорів», можна зажадати компенсації. Однак до такого процесу варто грунтовно підготуватися, як морально, так і фінансово – справа ця витратна і марудна. Цей варіант актуальний для тих українців, які придбали дуже дорогі тури і путівки – приблизно від 900-1000 у.о.

За словами співробітників міграційної служби, попит на біометричні документи знизився завдяки закінченню сезону відпусток, але недостатньо. Гарантійних термінів видачі не дають. Українці ведуть в соціальних мережах власну статистику видачі, згідно з якою терміновий паспорт можна отримати не раніше, ніж через 1 місяць після подачі документів, звичайний – через 2 місяці.