Держприкордонслужба роз’яснює особливості безвіза для дітей до 16

Без біометричного паспорта і дорослого супроводжуючого за кордон не можна.

Норма, що стосується оформлення біометрії для подорожей за кордон, стосується не тільки дорослих громадян, а й маленьких українців. Термін дії дитячого документа для осіб, які не досягли шістнадцятиріччя – 4 роки. Після 16-ти закордонний паспорт нового типу видається на повні десять років. Власникам стандартних паспортів безвізові нововведення життя не спростять: особам цієї категорії доведеться звертатися в посольство і по-старому оформляти візу.

Нагадаємо, що у маленьких громадян, які не досягли 12-річчя, відбитки пальців не знімаються. Але документ, що відкриває дорогу за кордон, проте, вважається біометричним. Відбитки пальців у дітей вимагають тільки по досягненню ними дванадцятиріччя, а розписуватися в закордонних документів зобов’язують з 14-ти повних років.

І так, без дорослих (батьків, одного батька або однієї матері або супроводжуючого) дитина територію країни не покине. При цьому потрібно пам’ятати, щоб уникнути ексцесів на кордоні, що на виїзд малолітнього громадянина України з одним з батьків (мамою, татом, опікуном) потрібен дозвіл відсутнього батька або, якщо мова йде про довіреного родича або іншу особу, необхідно взяти згоду усиновителів, батьків або опікунів (мова йде про документ, завірений нотаріально).